Erin Watt: Papír hercegnő {Értékelés + Nyereményjáték}
Erin Watt: Papír hercegnő
a Rafflecopter giveaway
A blogturnéról
A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában jelent meg idén ősszel a Papír hercegnő című könyv. Ella és a Royal család története elképesztően izgalmas, a new adult rajongók garantált kedvence lesz! Ha szeretnétek ti is az élmény részese lenni és megnyerni a könyvet, akkor tartsatok a turné 8 bloggerével!
Eredeti cím: Paper Princess
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 360
Fordító: Sándor Alexandra Valéria
ISBN: 9789634571490
Sorozat: A Royal család 1.
Kezelhető-e standalone-ként?
Nézőpont:
Függővég: van
Bechdel-teszt: megbukott
Moly link
Goodreads link (4,07)
Megrendelési linkEgy lányról, aki sztriptízbárból és benzinkútról kerül fényűző villába és menő gimibe jut,
miközben igyekszik hű lenni önmagához.
Ella Harper nagy túlélő, született optimista. Egész életében városról városra költözött szeleburdi anyjával, küzdött a megélhetéséért, és végig hitt benne, hogy egy napon majd kimászik a gödörből. De az édesanyja halála után végképp egyedül marad.
Egészen addig, amíg meg nem jelenik Callum Royal, aki kihúzza Ellát a szegénységből, és elcipeli a luxuspalotájába az öt fia mellé, akik viszont utálkozva fogadják. Mindegyik Royal fiú karizmatikus személyiség, de egyik sem olyan magával ragadó, mint Reed Royal: a srác, aki eltökélte, hogy visszaküldi Ellát a nyomorba, ahonnan jött.
Reed nem tart igényt Ellára. Azt mondja, nem tartozik közéjük.
Talán igaza van.
Gazdagság. Fényűzés. Megtévesztés. Ella új és ismeretlen világba csöppen, és ha a Royal palotában is életben akar maradni, kénytelen lesz felállítani a saját szabályait.
Ella percek alatt eljut a szegény árva sorstól az amerikai álomig… De tényleg könnyebb az utóbbiban élni?
Kövesd a sorsát te is és éld át egy különleges világ örömét, bánatát!
Az első mondat:
"- Ella! Menj az igazgató irodába - közli Ms. Weir, amikor belépek hozzá matekórára."
Véleményem
Nem tudom, mikor hallottam utoljára annyi jót rövid idő alatt könyvről, mint mostanában a Papír hercegnőről. Mindenki örvendezett, hogy érkezik, sorra áradoztak, hogy így, meg úgy szerették angolul, de azért beszerzik a magyart is, mert kell, és amúgy is: a Royal fiúknak szívecskehegyek járnak. Na jó, azt hiszem, a legutóbb az ACOTAR-ral jártam így, és nagyjából pont ugyanaz a helyzet olvasói létemben, mint ami akkor volt: a léc rettentő magasra került az előzetes dicséretek, pontozások, értékelések, áradozások alapján... én meg vártam a nagy szerelmet, de inkább csak úgy... elvoltam a könyvvel. A második felére már tetszett, de azt az óriási szerelmet, amit mindenkitől hallok, valahogy én nem tapasztaltam meg. És tudom is, hogy miért.
A sztori kecsegtetően indul, tipikusan az az alap, aminél azt mondom: na igen, ez kell nekem, jön egy szuper NA, amiben elmerülhetek, beleszerethetek a főszereplőkbe és a szerelmükbe, aztán utánam a vízözön, maximum ma se eszünk meleget.
Ella igazi túlélő. Az élet nem a legjobb kártyákat dobta neki, de ő úgy döntött, nem hagyja magát, és kártyázni kezdett: suliba jár és mellette sztriptízből és felszolgálásból próbálja fenntartani magát. Fiatal kora ellenére átélt már mindent: zaklatást, halált, anyagi nehézségeket, az önállóság kényszerét. Itt azonban jön a Hamupipőkés csavar, a Jótündérkeresztanya helyett pedig a Jótündérkeresztapa. Kiderül, hogy halála előtt anyja felkutatta az apját, aki ugyan szintén nem él már, de legjobb barátjának még meghagyta: keresse meg a lányát és segítsen neki. Így hát Callum Royal felkarolja Ellát, akinek nem meglepő módon erős bizalmi problémái vannak. De a pénz beszél, így Ella elhatározza, Callummal marad, amíg összespórol annyi pénzt, amiből továbbtanulhat. A gondot egy valami jelenti, illetve öt valami: Callum fiai.
És itt jön be az, amitől valószínűleg a legtöbben elájultak, mármint a gyönyörűségtől, én viszont eleinte a fejemet fogtam. Tisztázzunk valamit! Imádom a rosszfiúkat, nálam nagyobb Jace-rajongót a világ nem látott, és még egy sor olyan pasit tudnék sorolni könyvekből, akik tipikus bőrdzsekis, beszólogatós, szarkasztikus rosszfiúk, én meg odavagyok értük. Ilyennek kellett volna lennie a Royal fiúknak, és leginkább is Reednek, aki első pillantásra vonzza Ellát.
De a helyzet az, hogy a Royal fiúk nekem túl voltak a tűréshatáromon, már ami a sztori nagyjából első felét illeti. Annyira parasztok voltak, ami már nem rosszfiúsan szexi, hanem inkább péklapátosan idegesítő. És bár alapból szimpatikus volt Ella már a sztori elején is, mert elég tökös volt, hogy ne hagyja magát, a Royal fiúk kihozták belőle is azt az oldalt, ami már elkezdett idegesíteni. Ella és Reed annyira próbálnak egymásra licitálni, hogy egy ponton már mindkettőtől a hajamat téptem, olyan logikátlan dolgokat hoztak össze. Aztán mindez kicsúcsosodott egy - kicsi spoiler - szemöldökvonogatós erotikus jelenetben, ahol csak néztem, hogy most komolyan?
Szerencsére miután eljött ez a pont, kicsit lenyugodtak a dolgok. Innentől kezdve pedig végre megjött a fordulat, így örülök, hogy nem hagytam félbe a könyvet, nem adtam fel, hanem folytattam tovább, olyan erősen kerestem azt az óriási szerelmet, ami mindenki felől áradt a kötet iránt. Szóval eljött a fordulópont, és innentől kezdve végre én is tudtam élvezni a sztorit. Ezen a ponton a Royal fiúk kellemes lázadókká váltak - bár abból még mindig az erősen határfeszegető fajtából -, Ellából pedig végre kijöhetett a "Pacsit neki!" csajszi, aki igazi társa tud lenni a Royal fiúknak a kalandokban úgy, hogy közben a forrófejűségüket a rafkósságával ellensúlyozza.
És ott volt még Easton is, aki beragyoghatta az oldalakat a humorával. Végre nem kellett mennie Reed után, így amit előtte csak sejtettünk, kibontakozhatott. Easton az az igazi pasi legjobb barát, aki vicces, belevaló, beszólogat, szekál - de mindezt puszta szeretetből.
Amint nem a Reed és Ella közti háborúskodáson volt a hangsúly, a cselekmény is sokkal összeszedettebb és izgalmasabb lett, olyannyira, hogy a regény egy félelmetesen idegesítő, "ide a következő könyvet, most!" függővéggel zárul.
Azért még így is tudnék kötekedni. Callum például nekem nem teljesen állt össze, annyira ellentmondásos, nem tudom, ez vajon abból fakad-e, hogy két szerző jegyzi a regényt. Egyszer alkoholista csajozógép, másszor gondoskodni akaró, síron túl is hűséges apa, aki katonamúlttal rendelkezik, mégsem tudja katonás rendre nevelni a fiait. Furcsa volt. Illetve ott vannak az ikrek, akik sokszor mintha nem is lennének. Mármint... ott vannak persze, de igazából nincs túl nagy szerepük, és nem jól körülhatárolható a jellemük sem - kíváncsi vagyok, a folytatásban lesz-e idejük jobban kibontakozni.
Összességében nem volt rossz a könyv, az alapsztori nagyon tetszik, és a végére egészen megszerettem a cselekményt és a Royal fiúkat is. De azért nálam nem lett olyan mindent elsöprő kedvenc, mint sokaknál, a Rubin Pöttyös könyvek között több olyat is olvastam, amit ennél jobbnak tartok - például Elle Kennedy saját sorozatát -, azok körül mégsem volt ekkora láz. Érdekes.
AJÁNLOM
Olvass bele a képre kattintva!
Nyereményjáték
Ella beköltözik a Royal családba, akiknek már a nevük is királyi jelentéssel bír, így a nyereményjáték során is magasra emeljük a lécet: a világ leggazdagabb embereit keressük! A feladatotok nem más, mint a leírások alapján kitalálni, hogy kiről van szó, és a nevüket beírni a rafflecopter dobozba.
Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.
A 33 éves férfi az egyik legnagyobb közösségi oldal alapítója, 56 milliárd dollárra becsült vagyont mondhat a magáénak.
a Rafflecopter giveaway
A turné menetrendje
10.09. Kelly&Lupi olvas
10.11. Deszy Könyvajánlója
10.13. Insane Life
10.15. Könyvvilág blog
10.17. Angelika blogja
10.19. Sorok között
10.21. CBooks
10.23. Dreamword blog
Nincsenek megjegyzések