Írói reakciók a Muslim banre
Azt kell mondanom - sajnos - lassan állandó elemévé válnak az oldalnak az ilyen bejegyzések, de ha valami mellett nem lehet szó nélkül elmenni, nem lehet szó nélkül elmenni, na.
Született hasonló bejegyzés a Brexitről, Trump megválasztásáról, beiktatásáról és legutóbb a Nők menetéről, most pedig itt az újabb válságkérdés: ez a bizonyos Muslim ban. Aki nem hallott róla, az valószínűleg begubózott egy sarokba, mindenesetre ha így van, tessék körülnézni a világban, erre én már térnék ki.
De kedvenc szerzőink ezúttal sem hallgattak. Íme a reakciók Trump legújabb rendeletére.
Több író is rámutatott, hogy a diktatúrák is így indulnak:
I read about so many dictators while working in newspapers. And this, friends, is How to Be a Dictator 101. It's only going to get worse.— Sabaa Tahir (@sabaatahir) 2017. január 29.
Annyi diktátorról olvastam, míg újságoknál dolgoztam. És ez, barátaim, a Hogyan legyünk diktátorok első leckéje. Ennél csak rosszabb lesz.
Alá kommentelt Laini Taylor írónő is, kifejezte egyetértését:
@sabaatahir Yup, classic. Terrifying.— laini taylor (@lainitaylor) 2017. január 29.
J.K. Rowling szerint ez szintén a diktatúra vezető út első köve:
When I worked for Amnesty International in the 80s, these were the kind of stories told by political prisoners in dictatorships. https://t.co/y7CXLQK1n0— J.K. Rowling (@jk_rowling) 2017. január 28.
Amikor az Amnesty Internationalnek dolgoztam a 80-as években, ilyen történeteket hallottunk a diktatúrákból szabadult politikai foglyoktól.
Így gondolja az Interjú a vámpírral szerzője, Anne Rice is:
Trump thinks and acts like a dictator.The courts must hold him to account. The press and the people already are standing up to him. https://t.co/z1E7QP44gz— Anne Rice (@AnneRiceAuthor) 2017. január 29.
Trump úgy gondolkozik és viselkedik, mint egy diktátor. A bíróságnak vissza kell tartani. A sajtó és az emberek már kiállnak vele szemben.
Tahereh Mafi elkeseredettségét fejezte ki:
reading the news and i really don't know whether to scream or crywhat has happened to our humanity— Tahereh Mafi (@TaherehMafi) 2017. január 28.
olvasom a híreket, és komolyan nem tudom, hogy sikítsak vagy sírjakmi történt az emberségünkkel
És ezt megfejelte még egy saját történettel is. Az egyik Trump Hotel tweetje arról kérdezett, mi a kedvenc emléke az embereknek az utazás kapcsán?
Mafi válasza egyszerű, de egyértelmű volt:
maybe that time my immigrant Iranian father became a Vietnam war veteran while serving his country 🤔🤔 https://t.co/kkFEIAazwW— Tahereh Mafi (@TaherehMafi) 2017. január 29.
Talán az, amikor a migráns irán apám vietnámi háborús veterán lett, mert a hazáját szolgálta.
Ennél is egyértelműbb Rainbow Rowell tweetje - a tiltás és a halál között egyenlőségjelet vonva, és megfejelve mindezt egy Anne Frank fotóval, nyilvánvaló párhuzamot vonva a nácizmus és a mostani helyzet között.
— Rainbow Rowell (@rainbowrowell) 2017. január 29.
Stephen King egy hasonlattal tiltakozik:
Imagine a hooligan pouring sugar into the gas tank of an expensive and well-maintained car. Trump is that hooligan. America is that car.— Stephen King (@StephenKing) 2017. január 29.
Képzelj el egy huligánt, aki cukrot önt a drága és jól karbantartott kocsid tankjába. Trump a huligán. Amerika az autó.
Holly Black hasonlata egyszerűbb és lényegretörőbb:
It’s all such a horrorshow.— Holly Black (@hollyblack) 2017. január 30.
Olyan ez, mint egy horrorshow.
Victoria Aveyard Mafihoz hasonlóan igyekszik rámutatni, hogy sok minden, ami Amerikát naggyá tette és teszi, bevándorlóknak köszönhető:
The American flag is on the goddamn Moon because of foreign-born scientists like the ones being detained now.— Victoria Aveyard🇺🇸 (@VictoriaAveyard) 2017. január 29.
Az amerikai zászló is olyan külföldön született tudósoknak köszönhetően van kint az átkozott Holdon, amilyeneket most kint akarunk tartani.
John Green szintén elég lényegre törő tweetet írt, és összefogásra ösztönöz:
Say it loud. Say it clear. Refugees are welcome here.— John Green (@johngreen) 2017. január 29.
Mondjátok hangosan. Mondjátok tisztán. Itt szívesen látjuk a bevándorlókat.
Nincsenek megjegyzések