Megvannak az idei Oscar-jelölések!
Arról, hogy kik indulnak a legrosszabb kategóriákban az Arany Málna-díjért, már írtam. Ma pedig kihirdették az Oscar-jelölteket is!
Természetesen ezúttal is vannak adaptációs jelölések.
Az Egyik csata a másik után, amit Thomas Pynchon Vineland című regénye inspirált, 13 jelölést zsebelt be, gyakorlatilag minden fontosabb kategóriában ott van.
9 jelölést kapott Guillermo del Toro Frankenstein filmje, többek között a Legjobb film, Legjobb adaptált forgatókönyv, Legjobb férfi mellékszereplő kategóriákban is versenyben van.
Kicsivel maradt csak le mögötte a Hamnet, ezt az adaptációt 8 díjra jelölték. Szintén versenyben vannak a Legjobb film díjáért, emellett a Legjobb rendező és a Legjobb női főszereplő kategóriában is, ez utóbbinál elég nagy is rá az esély, hogy díjra is váltja majd Jessie Buckley a jelölést.
Az álmok vágányán 4 jelölést kapott, ez a film Denis Johnson novellája alapján íródott.
A kimaradók között meg kell említeni a második Wicked filmet. Bár számítottak néhány jelölésre, legalább az egyik női szereplős kategóriában nagy eséllyel, a film végül - az első résszel ellentétben - egy jelölést sem kapott.
A jelöltek teljes listáját megnézhetitek IDE kattintva.

Nincsenek megjegyzések